top of page

ПСИХОЛОГО-ПЕДАГОГІЧНИЙ СЕМІНАР

за темою «Інноваційний підхід

до впровадження здоров'язбережувальних освітніх технологій

в умовах реалізації Концепції Нової української школи»

ОРІЄНТОВНИЙ ПЛАН РОБОТИ ПСИХОЛОГО-ПЕДАГОГІЧНОГО СЕМІНАРУ

АКТУАЛЬНІСТЬ

      В Національній стратегії розвитку освіти в Україні на період до 2021 року зазначено, що досягнення високої якості освітніх послуг можна отримати тільки за наявності висококваліфікованих педагогів, які постійно вдосконалюють свою майстерність, мобільно реагують на зміни, що відбуваються в освітньому просторі.

     Ключова роль у вирішенні пріоритетного завдання сучасної державної політики в галузі освіти – належить вчителю, який спроможний вибудувати індивідуальну модель роботи з кожною дитиною, розвинути її загальні здібності, здатність пристосовуватися до динамічних умов соціального і професійного життя.

    З 2012/2013 навчального року розпочалось поетапне впровадження нового Державного стандарту початкової, базової та повної загальної середньої освіти, які ґрунтуються на засадах особистісно зорієнтованого, компетентнісного і діяльнісного підходів. Ці зміни вимагають від учасників навчально-виховного процесу впровадження компетентнісного підходу, нових ефективних методів та методичних прийомів, які б сприяли формуванню ключових та предметних компетентностей в учнів.

      Однією з умов ефективного впровадження нових Державних стандартів початкової, базової та повної загальної середньої освіти є готовність педагогів до інноваційної діяльності. Стрижнем інноваційних процесів в школі є впровадження досягнень психолого-педагогічної науки та поширення ефективного педагогічного досвіду.

      Педагогічний колектив школи працює для того, щоб навчання було ефективним і плідним, стало радістю й задоволенням для кожної дитини. І якщо вірити словам М.Остроградського, що «хороші вчителі створюють хороших учнів» саме тому було організовано роботу шкільного психолого-педагогічного семінару за темою: «Психолого-педагогічні аспекти формування компетентної особистості педагога в умовах впровадження нових Державних стандартів».

   Мета психолого-педагогічного семінару:активізувати діяльність педагогічних працівників щодо формування компетентної психологічно-свідомої особистості в умовах поетапного впровадження нових Державних стандартів.

      Пріоритетні напрямки психолого-педагогічного семінару:

  • створення позитивного психоемоційного клімату в педагогічному середовищі;

  • підготовка вчителів до якісної реалізації нових Державних стандартів, навчальних програм;

  • підвищення професійної компетентності педагогів шляхом самоосвітньої діяльності;

  • створення умови до самоусвідомленого дотримання педагогічної етики та збереження психічного здоров'я педагогів;

  • розвиватикомунікативні вміння та навички вчителів;

  • визначення ролі вчителя у формуванні позитивних якостей особистості учнів.

Практичні наробки психолого-педагогічного семінару

Доповідь

"Педагогічна етика

молодого вчителя"

Доповідь

"Педагогічні умови формування комунікативних умінь вчителя"

Доповідь

"Шляхи розвитку емпатійного слухання"

Семінар-тренінг

"Комунікативні вміння вчителя.

Педагогічна етика"

Доповідь

"Засоби комунікації компетентного вчителя"

bottom of page